arama

Steam Kütüphanesi Yenileniyor

dims
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hepsione Hepsione

Açık beta 17 Eylül’de başlıyor.

Etrafınıza iyi bakın millet. Tarihin geçmesi gereken bir şey varsa, bu önümüzdeki on yıl boyunca PC video oyunu koleksiyonunuzun evi olacak. Etkinlikler için yeni bir merkez ve yeniden tasarlanan Kategoriler bölümü ile tamamlanan yeni Steam Kütüphanesi, 17 Eylül’de herkese açık beta sürümünde başlayacak. Ve yolculuk için birkaç başka şey daha getiriyor.

Kütüphane

Yeni Kütüphane, bölümlere ayrılmış oyunların karusellerini barındırıyor. What’s New satırının en üstünde Steam algoritması, canlı etkinliklerin, turnuvaların ve yeni duyuruların ortasında yer alan oyunları dolduracak. Son Oyunlar, oynadığın oyunların küçük resimlerini gösterirken, Son Arkadaşlık Aktivitesi arkadaşlarının oyun seçimlerini takip etmeni sağlar.

Bu bizi Koleksiyonlar’e getiriyor. Bu bölüm daha önce Kategoriler olarak biliniyordu ve yeni sistem bu temel fikir üzerinde genişleyerek oyunculara dijital organizasyon hedefleri üzerinde daha fazla kontrol sağladı. Gelişmiş aramada, kullanıcılar yalnızca denetleyici desteğine sahip RPG’ler gibi belirli ölçütleri seçebilir ve sonuçları seviyorlarsa, bunları belirli parametrelerle bir Koleksiyona dönüştürebilirler. Bu olaydan sonra eklenen oyunlar, etiketlere uyuyorlarsa mevcut Koleksiyonlar şeklinde sıralanır.

Veya Kitaplıkları sol tarafındaki başlıkları sürükleyip bırakarak elle bir Koleksiyona oyunlar ekleyin. Kullanıcı arayüzünün tamamı yeni animasyonlarla güncellendi ve bir başlıktan çıktıktan sonra ekran görüntülerini ve başarılarını gösteren taze bir oyun sonrası özeti sayfası var. İyi oynanan bir oyun için arkasındaki pat gibi düşünün.

Olaylar

Steam Kütüphanesi yeniden tasarlandı, canlı oyunları veya en azından konuşkan, geliştiricileri olanları tercih eder.

Yeni Events araç seti, oyun yaratıcılarının turnuvalar, güncellemeler, canlı yayınlar, AMA’lar, ücretsiz veya çift XP hafta sonları, DLC düşüşleri, indirimler ve temel olarak istedikleri her şey hakkında güçlü duyurular yayınlamalarına izin veriyor. Bu güncellemeler, oyuncuları Kütüphane’den dışarı atmadan, canlı etkinlik veya duyuru hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan oyunların Oyuncuların Yeni sırasına girmesine yardımcı olacaktır.

UI tasarımcısı Alden Kroll Engadget’a, “Bir grup güncelleme yapan bazı oyunların izleyicileriyle konuşmak için daha fazla nedenleri var, sadece yeni içerik ürettikleri için oyuna yeni değer katıyorlar” dedi. “Bu, bazı oyunlar için, belki de oyuncularla iletişim kurmak için kullanacakları şey olmayabilir.” Ancak, bir topluluk mücadelesini düzenleyebilecekleri veya sadece ilginç bir haberi olabileceği gibi, oyuncularıyla iletişim kurmak için başka nedenleri de olabilir. Yaptıkları bir sonraki oyun, ya da DLC’yi piyasaya sürüyorlar, bunun gibi şeyler. Bu oyun hakkında heyecanlanmak için bir neden olduğunda, oyuncularla iletişim kurmaya gerçekten yardımcı olmak için tasarlandı. Bu oyundan oyuna çok değişecek. ”

Yeni Olaylar araçları bugün geliştiriciler için canlı ve 17. kez başlatıldığında yeniden tasarlanan Kütüphaneye çarpacaklar.

Steam Laboratuvarları

Tam Kütüphane lansmanından önce Valve, Steam Labs inkübatöründen Micro Trailers ile başlayarak üç deney aracı sunuyor. Bu fikir, birkaç yıl önce, bireysel oyunları gösteren altı saniyelik çarkları oluşturmak için Steam veritabanından treyler kazımaya başlayan Dejobaan Oyunları’nın kurucusu Ichiro Lambe’den geliyor. 2015 yılında, WhatsOnSteam.com adlı bir web sitesini başlattı ve ardından 2016 yılında bir Twitter botu olan @MicroTrailers tarafından takip edildi . Şimdiye kadar, 15 kategoride birkaç yüz oyun için altı saniyelik fragmanlar yarattı. Yani, bu haftaya kadar.

Mikro Römorklar, 5 Eylül’de Steam’de yayılıyor. Bu, Steam’deki her oyunun, yaklaşık 400 etikete ayrılmış bir Mikro Treyler içereceği anlamına gelir. Arama parametrelerinizi ayarlayın ve 6 saniyelik patlamalarla sunulan yeni deneyimler nehrine dalın.

Veya, bir dizi trend Micro Trailers’ı arka arkaya gösteren bir video izleyin. Buna Otomatik Şov denir ve bu hafta canlı yayına giren ikinci Steam Labs projesidir. Otomatik Şov, Micro Trailers’ı ilgi çekici veya dikkat çekici başlıklar için derliyor ve hepsini “Haziran 2019’daki En Yeni Yayınlananlar” veya “Trending 21 Virtual Reality” gibi isimlerle tek bir videoya yerleştiriyor. Kısa tanıtımlardan oluşsalar da, Automatic Show videoları uzun sürüyor, çoğu 30 saat civarında çalışıyor.

Valve ayrıca 5 Eylül – Arama’da yeni bir Steam Labs deneyi başlatıyor. Kullanıcılar bir oyun satın alma gine domuzu olmayı seçtiyse, Mağaza sonuçlarını fiyat veya indirimlerle daraltabilir, görmek istemedikleri başlıkları filtreleyebilir ve daha zengin, algoritmik olarak kontrol edilen bir etiketleme sisteminin keyfini çıkarabilirler. Hepsinden iyisi, deneysel sonuçlar sayfasında sonsuz kaydırma var (ve bu özellik, Laboratuar dışındaki Steam’deki DLC, Küratör ve Franchise görünümlerine eklendi).

Son olarak, Level Labs’ın kurucu ortağı Lars Doucet’ten Steam Labs’a yeni bir deney yapılıyor. Deep Dive üzerinde çalışıyor, oyuncuların zevk aldıkları oyunlara benzerliklerine göre oyun keşfetmek için yeni bir arayüz. Deep Dive Steam Labs deneyi henüz canlı değil, ancak yakında geliyor.

Steam’in yenilenmesi için iyi bir zaman. PC oyun pazarında önemli bir tekel ile 10 yıldan fazla bir süre sonra, Steam rekabete girdi. Epic Games Mağaza sonlarında 2018 yılında başlatılan ve şirketin 70/30 gelir paylaşımı modeliyle dahil Steam’in uzun süredir devam eden uygulamalardan bazılarını, kökünden sökülmüş. Epic, oyun satışlarının yüzde 88’ini geliştiricilere sunar ve Steam’in payını kolayca aştığı için kendisi için yüzde 12’yi tutar. Bu, bir kaç geliştiricinin Epic ile zamanlanmış münhasırlık anlaşmaları imzalamasını sağladı ve oyunlarını lansmandan aylarca veya yıllara kadar Steam’in dışında bıraktı.

Epic, Mağaza ile imzalamayı tercih eden bazı geliştiricilerin de olduğu gibi, dışlayıcı arayışları nedeniyle eleştirildi . Ancak, Epic’in yeni oyunlar oynamasını engellemedi.

Yine de, Steam soyu tükenmiyor. Valve mağazasının bir facelift’e gereksinim duymasının nedenlerinden biri, kullanıcılarının çok fazla oyunu olması, her zamankinden daha derin organizasyon araçlarına ihtiyaç duymalarıdır. Epic Games’in CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney, Valve’a Nisan ayında bir ültimatom verdi ve Steam’e geliştiricilerin oyun satışlarının yüzde 88’lik bir kesimini teklif etmesi durumunda münhasırları takip etmeyi bırakacağını söyledi. Valve, yeni bir iş modeliyle yanıt vermedi – bunun yerine, Steam’in içerik parametrelerini genişletti , Kütüphane için yeni bir görünüm açıkladı ve geliştirici özellikleri geliştirdi.

Epic Games Store’un varlığında bile, Steam için her zamanki gibi iş yapıyor.

Reklamlar