2020 Seat Leon Hatch FR Sport Tourer 21
2020 Seat Leon Hatch FR Sport Tourer 21

Dördüncü nesil Seat Toledo‘nun 6 yıldır devam eden üretimine 2018 yılında son verildi. Üretilen son nesil Toledo, bazı marketlerde halen satışı sürmekte olan Skoda Rapid ile aynı alt yapıyı paylaşıyordu.

2020 seat toledo render
2020 seat toledo render

Son günlerde tanıtımı yapılan yeni nesil Leon ile birlikte bazı bağımsız tasarımcılar, yeni nesil Toledo üretilirse nasıl görüneceği hakkında, MQB platformunu ve hatchback kardeşi Leon’un tasarımını bir araya getirerek tasarım fikirlerini ortaya koydu Bu tasarımcılardan biri de XTomi Design oldu. Yeni nesil Leon’un tüm detaylarını büyük ölçüde koruyarak, aracın arkasını biraz daha uzatarak ortaya çıkardığı 4 kapılı sedan çizimini (5 kapılı liftback de olabilir) yayınladı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Son yıllarda Seat’ın SUV araçlara yaptığı yatırımı göz önünde bulundurursak, yeni nesil Toledo’ya sıra gelmesi biraz uzun sürebilir. Bu yüzden Toledo’yu bekleyenlerin, bir önceki nesline göre daha dinamik görünen, keskin hatları yuvarlak yüzeylerle buluşturan ve eğimli tavan çizgisine sahip Leon ile idare etmesi gerekecek gibi duruyor. Ayrıca yeni Leon’un kokpitinde, sekizinci nesil Golf‘ten birçok iz var. 8 ve 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi ve 10.25 inçlik dijital göstergeler başta olmak üzere bir çok yeni teknolojiyi barındırıyor. Sesle kontrol ve akıllı telefon entegrasyonuna da sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

XTomi Design’ın diğer çizimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz