arama

PUBG Mobile Bilgisayar Ayarları: Tencent Gaming Buddy Ayarlar

pubg by dylanwe dbw0jqd e5YD cover
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hepsione Hepsione

PUBG Mobile bilgisayar ayarları hakkında detaylı bir rehber.

Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından biri haline gelen PUBG Corp. firmasına ait olan PUBG Mobile oyunu hakkında yeni bir rehber ile karşınızdayız. Her geçen gün büyüyen ve çoğu kullanıcının telefonunda yer alan PUBG Mobile, yeni sezon için güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni sezon
PUBG’yi bilgisayarda oynamak elbette sistemi yoruyor ancak PUBG Mobile sürümünü bilgisayarda oynayanlar bile donma sorunları yaşıyor. Kontrol sorunları, düşük oyun performansı ve yüksek ping gibi pek çok sorun ortaya çıkabiliyor. Hâl böyle olunca oyundan zevk alınmıyor ve en önemlisi birinci olup çorba parasını çıkarmak zorlaşıyor.

PUBG Mobile Bilgisayar Ayarları

PUBG Mobile bilgisayarda oynamak için öncelikle bir emülatöre ihtiyacınız olacak. Emülatör dediğimiz şey, mobil oyunları PC üzerinden oynamanızı sağlayan bir tür yardımcı yazılımdır. Pek çok PUBG oyuncusu oyunun Mobile versiyonunu bilgisayardan oynamak istediği için, Tencent Games tarafından emülatörler piyasaya sürüldü.

Tencent Gaming Buddy emülatörü, Android emülatörlere göre daha başarılı olan bir yazılım. Ancak PUBG Mobile’ı donmadan akıcı bir şekilde oynamak için bazı ayarlara ihtiyaç duyacaksınız. Eğer benim emülatörüm yok, ama indirmek istiyorum diyorsanız buraya tıklayarak Tencent Gaming Buddy’i indirebilirsiniz.

PUBG Mobile bilgisayar ayarları rehberinde önerilen ayarları uyguladıktan sonra büyük ölçüde etki ettiğini göreceksiniz. Şimdi gelelim rehbere. Tencent Gaming Buddy emülatörünü çalıştırın. Yazılımın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar sekmesine tıklayınız.

PUBG Mobile Motor Sekmesi Ayarları

PUBG Mobile Motor Sekmesi Ayarları

çılacak olan pencerenin sol tarafında Motor sekmesi gözükecek. Motor sekmesine tıklayın ve karşınıza çıkacak Motor ayarlarında bazı düzenlemeler yapalım.

 • İşleme: Bu kısımda yer alan Yazılım Programlama Arayüzü olarak bilinen API’ler yer almaktadır. Bu yazılımlar bilgisayarınız ile oyun arasında hangi dil üzerinden anlaşma kurulacağını belirler. Bu API’ler oynadığınız oyunun türüne göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden Akıllı Mod seçeneğini işaretlemeniz en mantıklısı olacaktır. Eğer işlemciniz kuvvetli ve Windows 10 işletim sisteminiz var ise DirectX+ seçeneğiniz seçebilirsiniz.
 • İşleme Önbelleği: İşleme önbelleği yukarıda yer alan API’lerin daha rahat çalışabilmesi için sistem belleğini kullanması anlamına gelir. Bu seçeneği işaretlemeniz emülatörün daha hızlı çalışmasını sağlar. Doğal olarak oyundan daha yüksek performans almanız anlamına gelir.
 • Genel İşleme Önbelleğini Zorunlu Kıl: Bu seçenek işaretlendiğinde Tencent Gaming Buddy, daha akıcı çalışmak için mecburi olarak sistem belleğini kullanacaktır.
 • Dahili Ekran Kartına Öncelik Tanı: Bu seçenek sistem tarafından birincil olarak tanımlanan ekran kartı üzerinden oyunu oynayacağınız anlamına gelir. Eğer işaretlemezseniz AMD APU veya Intel işlemcilerde bulunan dahili GPU’lar sahip olduğunuz ekran kartınızın yerine geçebilir ve PUBG Mobile PC üzerinde daha düşük performans sergiler.
 • Rendering Optimization: En başta belirtilen API’lerin daha stabil çalışmasını sağlamak için bu seçeneği işaretleyin. Özellikle OpenGL+ ve DirectX+ seçenekleri işaretlendiğinde önemli performans artışı sağlanır.
 • Düzgünleştir: Kabaca Anti Aliasing denilen uygulama. Grafiklerin kenarlarını yumuşatmaya yarar ve sistemi oldukça çok yorar. Eğer yeni nesil ve başarılı bir sisteminiz var ise dengeli yoksa kapat seçeneğini işaretleyin.
 • Hafıza: Emülatörün ve PUBG Mobile oyununun ne kadar sistem belleği yani RAM kullanacağını belirler. Olabildiğince yüksek tutmanızda fayda var.
 • İşlemci: Emülatörün ve PUBG Mobile oyununun ne kadar işlemci çekirdeği kullanacağını belirler. İşlemciniz kaç çekirdek ise o kadar çekirdek sayısını işaretleyebilirsiniz.
 • Çözünürlük: Emülatörün çalışacağı çözünürlük ayarıdır. Doğal olarak oyun içinde geçerli bir ayardır. Emülatörü ve oyunu hangi çözünürlükte çalıştıracaksanız onu seçin.
 • DPI: Hassasiyet ayarıdır. Performans konusunda çok bir etkisi yok fakat oyun içi hassasiyeti temel buradan ayarlayabilir PUBG Mobile içerisinden de detaylıca şekillendirebilirsiniz. Tavsiye 240’tır.

PUBG Mobile Oyun Sekmesi Ayarları

Bu sekme altında yer alan ayarlar, oyuna genel olarak pek büyük bir etki etmeyecektir. Ancak aşağıdaki ayarları yapmanız işinize yarayacaktır.

 • Oyun Çözünürlüğü: PUBG Mobile PC üzerinde hangi çözünürlükte çalışacak ise onu belirleyin. Çözünürlük arttıkça performansınız azalır. GTX 660 altı için 720p ve üstü için 1080p, GTX 1060 ve üstü için 2K çözünürlük tavsiye edilir.

Oyun Çözünürlüğü:

 • Görüntü Kalitesi: PUBG Mobile PC üzerinde çalışırken görüntü kalitesinin ne kadar iyi olacağı buradan ayarlanabilir. Otomatik olarak ayarlarsanız sisteminizin donanımlarının yani CPU ve ekran kartınızın performansına göre PUBG Mobile PC performansı belirlenir.
Görüntü Kalitesi:

Görüntü Kalitesi:

PC Grafik Ayarları

Oyunu Tencent Gaming Buddy üzerinden çalıştırdıktan sonra oyunun ayarlar kısmına gelin ve grafik sekmesine tıklayınız. Şimdi aşağıdaki ayarları uygulayın.

PC Grafik Ayarları

Ayarlar kısmına geldikten sonra sağ tarafıdan Grafikler sekmesine gelin ve aşağıdaki ayarları uygulayın.

PC Grafik Ayarları

 • Grafikler: Grafik detayları bu kısımda ayarlanır. Ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun Ultra HD ve HDR seçeneklerini seçmeyin. 1080p çözünürlükte RX 570, 580 veya GTX 1050 Ti, GTX 1650 gibi ekran kartlarında 1080p çözünürlükte HD seçeneği seçilebilir.
 • Kare Hızı: Telefonlarda aşırı ısınma ve aşırı yüksek güç tüketimine sebep olan bu seçenek konu PC olunca sıkıntı yaratmıyor tabi sisteminizin performansına göre burada seçeceğiniz seçenek ön plana çıkıyor. Kare hızı burada FPS sınırı oluyor. Aşırı Yüksek ve Aşırı seçip oyunu olabildiğince akıcı oynayabilirsiniz.
 • Stil: Stil konusu oyunun renk ayarlarıdır. Performans önemli bir etkisi yoktur. Bu kısımda zevkinize göre bir seçeneği seçebilirsiniz.
 • Düzgünleştirme: Dokuların kenarlarını yumuşatma anlamına gelen bu seçenek bir nevi PC oyunlarında Anti Aliasing anlamına gelir. Kapalı olduğunda performans artışı gözle görülür şekilde artar.
 • Parlaklık: Oyun içi parlaklık ayarıdır. Keyfinize göre ayarlama yapabilirsiniz. Standardı 100’dür.
 • Standart Dışı Ekranlar: Mobil platformlar için geçerlidir. PC üzerinde Normal seçeneği seçili kalmalı.
 • Grafikleri Otomatik Ayarla: Eğer performansınız sürekli artıyor veya düşüyorsa bu seçeneği seçebilirsiniz. Fakat dönem dönem bu seçenek oyunda donmalara ya da takılmalara sebep olabilir. Bunun yerine oyunun grafik ayarlarını düşürmeniz daha akıllıca olacaktır. Kapalı olması tavsiyemdir.

PC Hassasiyet Ayarları

Oyunun hassasiyet ayarları, performansı doğrudan değil ancak kişisel performansınızı oldukça etkiler. Profesyonel oyuncular tarafından tercih edilen ayarları uygulamanız sizin için iyi olacaktır.

PC Hassasiyet Ayarları

PC Hassasiyet Ayarları

 

Reklamlar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.