pubg coronavirüs
pubg coronavirüs

PUBG için bu yıl içerisinde planlanan ve en önemli turnuvalarından birisi olan PSG Berlin etkinliğinin ileri bir tarihe ertelendiği resmi olarak açıklandı.

PUBG için planlanan PGS Berlin etkinliğinin Coronavirüs Salgını sebebiyle ertelendiği açıklandı. Turnuvaya sayılı gün kala risk değerlendirmesi yapan firma, Coronavirüs Salgını’nı dikkatli bir şekilde takip ettiklerini ve alınan bu kararın kendileri için de zor olduğunu dile getirmiş. Turnuvanın yeni tarihi ise henüz belli değil. Turnuva ertelenmesi ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

PUBG Global Series, Coronavirüs nedeniyle ertelendi

PUBG Global Series Coronavirus nedeniyle ertelendi 1
PUBG Global Series Coronavirus nedeniyle ertelendi 1

“PUBG Corporation, son zamanlarda Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir sağlık tehditi olarak ilan edilen Coronavirüs’ün yayılmasını aktif olarak izliyor.

Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının ve güvenliğinin en önemli önceliklerimiz olması sebebiyle, Nisan ayındaki PGS Berlin etkinliğini erteleme kararını almak bizim için zor bir süreçti. Bölgesel elemelerin tarihlerinde ve saatlerinde de ayrıca değişikliğe gidilebilir. 2020 yılında dört PUBG küresel espor etkinliğini gerçekleştirme planımız halen geçerlidir ve PGS Berlin’in ne zaman düzenlenebileceğine ilişkin seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz.

Espor hayranları, oyuncular ve ekip için en iyi seçenekleri gözden geçirdikten sonra güncellemeleri paylaşacağız. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

Coronavirüs Salgını oyun sektörünü de vurdu

Daha önce Coronavirüs Salgını sebebiyle The OuterWorld oyunun Nintendo Switch versiyonu da ertelenmişti. Oyunun Nintendo Switch portunu Obsidian Entertainment değil, Çün’de bulunan farklı bir firma yapıyor. Bu port üzerine çalışan Virtuos Games firması Çin’de bulunuyor. Corona Virüs salgınının daha geniş kitlelere ulaşmasından ötürü firmanın bir süredir kapalı durumda olduğu belirtilmiş ve oyunun bu sebeple ertelendiği açıklanmıştı..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz