Ana Sayfa Oyun PlayStation 5 resmi olarak onaylandı

PlayStation 5 resmi olarak onaylandı

2 views
0
playstation 5 8115
playstation 5 8115

Sony, yeni nesil konsolu hakkında daha fazla damla besleme detayı sunuyor, ancak asıl önemli olan, evet, PlayStation 5 olarak adlandırılacak ve oynamak için 2020’nin sonuna kadar beklemeniz gerekecek. Ayrıca Sony’nin yeni oyun makinesi için yeni kontrolörler hakkındaki ilk detayları aldık.

Yeni denetleyiciden başlayalım. Sony, PlayStation kontrol cihazında on yıllardır bulunan tipik ‘gürlemek’ efektini değiştirmek için yeni bir dokunsal geribildirim özelliğinden bahsediyor. Nintendo’nun Switch’le beraber sunduğu üst düzey gürleme özellikleri gibi görünüyor – ama hiçbir zaman tam bir yer bulamadı.

PS5’te, denetleyici shakes daha geniş bir gürleme yelpazesi sunacak ve şirket o kadar rafine bir dokunuş hissi talep edecek kadar ileri gidiyor ki, çimlerin tarlalarında yürümek ve çamurla dalmak arasındaki farkı hissedebilirsiniz. Bir şekilde.

Adaptif tetikleyiciler diğer büyük güncellemedir ve L2 ve R2 düğmelerine gelecektir. Oyun geliştiricileri, bu düğmelerin verilmesini, bir çarpma veya araç içi ivmelenme gibi, oyun içi gerginliği ve kuvveti temsil edecek şekilde programlayabilir. Prototip kontrolörün kendisi, görünüşe göre, hala PS4’ün DualShock 4’üne benziyor. Görünüşe göre USB-C üzerinden de şarj edilecek. Yaşasın.

Wired , PS5’in GPU donanımını kullanarak ışın izleme tekniklerini kullanacağını doğrulayan onay da dahil olmak üzere daha fazla cevap aldı – Sony’nin Mark Cerny konsolu ilk kez detaylandırmaya başladığında ilk çevrimiçi tartışmalardan biriydi.

Evet, özellikle hızlı SSD sürücü onaylandıktan yine ancak yükleme oyunların farklı bir yolu oyuncular ve onların sürekli güncellenen oyunlar için tıpkı yararlı olabilir. Cerny anlattı Kablolu : “Aksine, biz verilere ince taneli erişim sağlayan konum verilerinin büyük bir bloğu gibi oyunlar tedavi daha.”

Bu, bir oyunun yalnızca çok oyunculu kısmını kapabileceğiniz veya tek oyunculu deneyiminin bir kısmını indirebileceğiniz, mümkün olduğu kadar çabuk oynamaya başlayabileceğiniz anlamına gelebilir. PS5’te fiziksel oyunların hala mevcut olacağından emin olun, 4 GB’lık bir Blu-ray oynatıcı olarak iki katına çıkan yeni bir sürücüde 100 GB’lık optik diskler geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz