PUBG yeni güncelleme ile harita seçimi özelliğini kaldırdı ShiftDelete.Net
PUBG yeni güncelleme ile harita seçimi özelliğini kaldırdı ShiftDelete.Net

En popüler Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG, yeni güncellemelerle oyun dinamiklerini geliştirmeye ve sorunları düzeltmeye devam ediyor. Açıklanan bilgilere göre ise PUBG yeni güncelleme ile önemli bir özelliği kaldıracak.

PUBG yeni güncelleme ile harita seçimi özelliğini kaldırdı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds ilk olarak piyasaya sürüldüğü ve yalnızca PC’de mevcut olduğu dönemde oyunda dinamik bir hava durumu yapısı vardı. Örneğin, yapılan bir maç sırasında yoğun sis içeri girebilir, yağmur yağabilir ve bir karşılaşmayı tamamen değiştirebilirdi. Ancak daha sonra oyunun kararlılığını arttırmak için bu özellik kaldırıldı.

Fakat bu özelliğin kaldırılması kimi oyuncuları sevindirirken kimi oyuncuları da üzmüştü. Bugünlerde ise PUBG Corp, rastgele havaların oyun içerisindeki rekabeti geliştirdiğini ve kullanıcılara daha gerçekçi bir deneyim sunduğu belirtti. Bu açıklamanın ardından da karmaşık hava durumu ve dinamik çevreözelliği yeni güncelleme ile oyuna yeniden getirildi.

Beklenilen özellik ile birçok oyuncu oyun mekaniğinin geri dönüşüne oldukça sevindi. Ancak kutlama kısa sürdü. Çünkü yeni güncelleme ile farklı ve önemli bir özellik de oyundan kaldırıldı. Artık oyun içerisinde harita seçimiyapılamayacak. Kullanıcılar yeni güncelleme ile rastgele bir haritada oyuna başlayabilecek ve istedikleri haritaları seçemeyecekler.

Şu an için sadece Kuzey Amerika oyuncularını etkileyen yeni güncellemenin küresel çapta sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. PS4Xbox One ve PCoyuncuları için yeni güncelleme Kuzey Amerika’da tamamen dağıtılmış durumda.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz