arama

Google’dan kesinti açıklaması

1161538
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hepsione Hepsione

Google, sabah saatlerinde yaşanan ve özellikle Türkiye’den hissedilen servis kesintisi ile ilgili olarak 7 saat sonra açıklama yaptı.

Bugün sabah saatlerinde yaşanan Google servislerinin çökmesi sorunu yaklaşık 2 saat sürdü. Özellikle Türkiye’den hissedilen bu sorun yüzünden birçok kullanıcı GmailYouTube ve Analytics gibi servisleri kullanamadı.

Google’dan kesinti açıklaması

Konunun ana muhatabı olan Google ise yaklaşık 7 saat sonra .bir açıklama yaptı ve sorunun kaynağının fiber kesintisi olduğunu duyurdu. Teknolojioku haber merkezine geç de olsa gelen Google açıklamasını aşağıda görebilirsiniz:

Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, sözkonusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.

Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız. 

Reklamlar

etiketlerETİKETLER