OneUI
OneUI

Samsung Galaxy S9 ve  Galaxy S9 Plus için uzun zamandır beklenen ve dünya çapında dağıtım süreci neredeyse 2 ay süren güncelleme sonunda Türkiye’de dağıtıma açıldı.

S9 ailesi, 2018 yılının amiral gemisi modeli cihazları olarak karşımıza çıkıyorlar. Bayrak gemisi cihazlar için Samsung, hatırlarsanız ki güncelleme takvimini değiştirmiş ve tarihleri geriye almıştı.

Normal şartlarda, Mart 2020 tarihinde dağıtım sürecinin başlamasını beklediğimiz akıllı cihazların yükseltmeleri Aralık ayının sonunda başlamış ve 2 aylık süreç içerisinde cihazlara ulaşabilmiş oldu.

Dünkü, “Galaxy Unpacked 2020″ etkinliğinden sonra, artık 2018’in amiralleri için son büyük güncelleme tamamlanmış oldu. Firma, 2017’de tanıttığı Galaxy S8 cihazı için Android 10 yükseltmesini vermeyeceğini açıklamıştı.

Yani, toplamda Galaxy S9 ailesi Android 8.0 (Samsung Experince Final) > Android 9.0 (OneUI 1.0) > Android 10 (OneUI 2.0) sürümlerini edindiler. Tabii ki kutudan çıkan sürümü saymazsak toplam 2 büyük Android yazılım güncellemesine sahip olmuş oluyorlar. Muhtemelen bu cihazlar, S8’in ortak kaderini mahkum edilerek son güncellemelerini almış olacaklar.

Samsung Galaxy s9 android
Samsung Galaxy s9 android

Güncellemeyle birlikte, OneUI versiyonu da değişiklik gösteriyor ve 1.0’dan 2.0’a güncelleniyor. Yükseltmenin en ilgi çekici değişikleri ise şünlar:

  • Daha akıcı animasyonlar
  • Yeni navigasyon hareketleri
  • Geliştirilmiş karanlık mod sistemi
  • Dijital sağlık modu ve getirilen yeni opsiyonlar

Bunların dışında cihaz ailesi için  “Dex Masaüstü Modu” kullanım imkanı da cihaza eklenen en önemli özelliklerin arasında yerini aldı.

Güncellemeyi, “Ayarlar > Yazılım Güncellemesi > Güncellemeleri Kontrol Et” kısmından edinebilir, eğer temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız da SamMobile’ın sitesine dahil ettiği Odin kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz