hacking facebook accounts
hacking facebook accounts

Dubai merkezli hacker grubu OurMineFacebook ve Messenger’ınInstagram ve Twitter hesaplarını hackledi. Grup hackleme işlemi sonrasında, hesaplarda kendi internet sitelerini ve bazı açıklamaları paylaştı.

Grup özellikle “Bizler OurMine’ız” anlamına gelen “Hi, we are OurMine.” paylaşımlarıyla tabiri caizse gövde gösterisinde bulundu. Ayrıca Facebook platformunun, grubun tabiriyle Twitter’dan bile daha kolay ele geçirilebildiğine dair paylaşımlar yapıldı.

[ilgiliicerik icerik_id=”30421″]

OurMine grubunun siber saldırıyı, siber güvenlik açıklarını göstermek amacıyla yaptığı söylenmekte. Hesaplar şu an geri alınmış durumda ve platformlar bu konuyla ilgili bazı bildirilerde bulundular. Twitter yaptığı açıklamada saldırının, 3. parti bir platform aracılığıyla gerçekleştiğini ve uyarıyı aldıktan sonra hesapların tamamen kilitlendiğini doğruladı.

facebook saldırı
facebook saldırı

OurMine geçmişte, şirketlerin ve yüksek seviyede yer alan yöneticilerin hesaplarına saldırmasıyla hafızamızda yer edinen bir grup. Özellikle Twitter kurucusu Jack Dorsey’in ve Google’da CEO görevinde yer alan Sundar Pichai’nin sosyal medya hesaplarını ele geçirmeleriyle biliniyorlar. Grup son olarak, saldırının güvenlik eksikliğini göstermek amacıyla yapıldığını ve bu konuda neler yapılabileceğine dair, platformlara bazı talimatlar veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz