arama

Facebook bildirdiği tüm mesajlaşma uygulamalarını birleştiriyor

dims 5 3
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hepsione Hepsione

Facebook, Instagram ve WhatsApp birbirleriyle konuşacak.

Mark Zuckerberg , kullanıcılarına her üç uygulamada da birbirlerine mesajlaşma gücü vererek Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı her zamankinden daha da yakınlaştırmayı planlıyor. The New York Times’a göre, ustalık Zuckerberg’in Facebook’un servetini bir gizlilik skandalının ardından yeniden canlandırması planının bir parçası Yeniden yapılanma sürecinde çalışan binlerce Facebook çalışanıyla, Times ile konuşan konuya aşina olan kişilere göre, güncelleme yıl sonuna kadar veya 2020’nin başında ulaşabilir . Neyse Zuckerberg için, hiç kimse artık hem onun planlarına karşı kalmadı WhatsApp ve Instagram ‘ın kurucuları ayrılmışlardır.

Hareketin bir parçası olarak, Facebook’un üç platformun tamamında uçtan uca şifreleme (şu anda WhatsApp ile sınırlı ve isteğe bağlı olarak Messenger’da kullanılabilen bir özellik) ekleyeceği bildiriliyor . Gizliliğe odaklanma kararı , endüstri çapında düzenlemeler çağrısı yapan Apple CEO’su Tim Cook’un artan eleştirisi ile geldi .

Bilgi sahibi olanlar, uygulamalar üçlüsünün tek başına varlıklar olarak kalacağı konusunda ısrar ediyorlar. NYT’den Mike Isaac , “Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra, örneğin bir Facebook kullanıcısı, örneğin sadece bir WhatsApp hesabı olan birine şifreli bir mesaj gönderebilir. Şu anda, uygulamalar ayrı olduğu için bu mümkün değil” diye yazıyor NYT’den Mike Isaac.

Facebook, Times’a verdiği demeçte, “Beklediğiniz gibi, bunun nasıl işe yarayacağına dair tüm ayrıntıları bulma sürecini başlattığımızda çok fazla tartışma ve tartışma var” dedi .

Reklamlar